foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Ks. Andrzej Targosz, kapelan Karpatczyków serdecznie zaprasza do udziału w organizowanej przez Karpatczyków Pielgrzymce.

DZIEŃ 1.  Poniedziałek, 25 IX 2017 r. - Wylot z Bydgoszczy. Przylot do Rzymu o 13.45.  

DZIEŃ 2. Wtorek, 26 IX 2017 r. - Bari, Matera (Sassi), Mottola.

DZIEŃ 3. Środa, 27 IX 2017r. - Msza św. na Polskim Cmentarzu Wojskowym w Casamassima, gdzie znajduje się 429 grobów. Jest to pierwszy polski cmentarz wojenny powstały we Włoszech. 

DZIEŃ 4. Czwartek, 28 IX 2017r. - Msza św. w kościele Santa Croce, w którym przed ok. 70-ciu laty żołnierze 2. Korpusu Polskiego zawierali związki małżeńskie z Włoszkami i chrzcili dzieci. Po Mszy św. przejazd do liczącego sobie 2700 lat miasta Reggio di Calabria, założonego w czasach greckich. Zwiedzanie pełnego uroku miasta, leżącego naprzeciw Sycylii przy Cieśninie Messyńskiej. Krótki spacer Lungomare Falcomata – nadmorską promenadą biegnącą wzdłuż plaży oraz głównym deptakiem miejskim via Giuseppe Garibaldi – czas wolny, możliwość zakupów lub wypoczynku.  

 

DZIEŃ 5. Piątek, 29 IX 2017 r. - Przeprawa promowa na Sycylię. Przejazd do Cefalù. Spacer po średniowiecznym miasteczku, zwiedzanie katedry i innych zabytków. 

DZIEŃ 6. Sobota, 30 IX 2017r. - Przejazd w góry do Santo Stefano Quisquina, gdzie znajduje się pierwsza grota św. Rozalii, patronki Palermo, nawiedzenie groty, sanktuarium i Msza św. w kościele eremitów ozdobionym obrazami i figurami z życia św. Rozalii. 

DZIEŃ 7. Niedziela, 1 X 2017r. - Przejazd na Monte Pellegrino. Msza św. w światowym sanktuarium św. Rozalii. Spacer na szczyt góry do pomnika Patronki Palermo. Po powrocie czas przeznaczony na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne oraz korzystanie z atrakcji hotelowych. 

DZIEŃ 8. Poniedziałek, 2 X 2017 r. - Msza św. i nawiedzenie katedry z miejscem spoczynku św. Rozalii. Zwiedzanie Starego Miasta. Rejs do Neapolu.

DZIEŃ 9. Wtorek, 3 X 2017 r. - Zwiedzanie historycznej części miasta Neapol, która została wpisana na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nawiedzimy m.in. katedrę św. Januarego, patrona miasta, gdzie znajduje się baptysterium z V wieku. Czas wolny na Piazza Plebiscito ze wspaniałym widokiem na Wezuwiusz, Zatokę Neapolitańską i Capri. Przejazd do Pompei. Nawiedzimy sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Nocleg w okolicach Monte Cassino.

DZIEŃ 10. Środa, 4 X 2017 r. - Przejazd na Monte Cassino. Msza św. na Polskim Cmentarzu Wojennym. Program patriotyczny ,,Czerwone maki” przy grobie gen. Władysława Andersa w wykonaniu pielgrzymów pod kierunkiem Kapeli z Bronowic (www.kapela z Bronowic). O godzinie 12.00 na Wzgórzu Monte Cassino odegranie „Hejnału Mariackiego” przez kapelmistrza Józefa Stacherę. Dla chętnych spacer do Domku Doktora i na Monte Calvario (wzgórze 593) pod pomnik 3.Dywizji Strzelców Karpackich. Poprowadzi jak podczas IV Perły Sycylii komandos Krzysztof Piotrowski (patrz: ,,Głos Świętej Rozalii” nr 111). 

DZIEŃ 11. Czwartek, 5 X 2017 r. - Przejazd na lotnisko. Wylot z Rzymu do Bydgoszczy, gdzie Msza św. dziękczynna w miejscu, w którym swoją ostatnią posługę sprawował bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Zakończenie pielgrzymki i powrót autobusem do Żywca. 

CENA:  3880 ZŁ 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Pielgrzymce.